Terasy

Terasy
Petr Kocourek

Montáž WPC terasy na klíč Vám provedeme dle Vašeho přání. Dále zajištujeme technické poradenství při stavbě WPC terasy. Samozřejmě, že Vám provedeme montáž terasy i z masivních dřevin, nebo stavbu terasy z exotických dřevin a dalších, jako je pařený smrk, modřín, borovice a jiné dřevěné terasy.

Jsme certifikovaný montážník firmy WoodPlastic.

Terasy Kocourek

Kompletní nabídku materiálu, barev a designu teras si můžete prohlédnout na naší PARTNERSKÉ stránce

ZOBRAZIT NABÍDKU TERAS

Výhody WPC prken


Proč terasy z WPC prken

Šetří Vaše peníze, starosti a čas

WPC woodplastic je název pro materiály vyráběné ze dřeva a polymeru. Tato technologie výroby byla vynalezena v Severní Americe. Myšlenkou vývoje WPC bylo vytvoření dokonalého materiálu, který vyloučí nežádoucí vlastnosti dřeva (hnilobu, plísně, napadení hmyzem, změna barevnosti, sesychání, kroucení, nerovnosti, třísky, negativní vliv slunce, mrazu, vody, apod.) WPC je uměle vytvořené "dřevo", složené ze dvou třetin z kvalitní dřevité moučky doplněné polymerem. Výrobní technologie je základem vysoké životnosti bez potřeby jakékoliv údržby.

konstrukce profilů WPC prken

Terasová prkna a podlahy se rozdělují do dvou skupin dle svého tvaru. Nejrozšířenější jsou profily - podlahová wpc prkna na terasu. Vyrábějí se v různých délkách, odstínech a s různými povrchovými úpravami. WPC prkna na terasu dále rozdělujeme na dutá prkna a plná prkna. Dutá wpc terasová prkna mají menší nosnost, ale jsou o něco levnější než plná wpc terasová prkna. Druhou skupinou WPC materiálů určených pro podlahy jsou kvadratické dlaždice (kazety), nebo zámkové dílce. Kazety se lépe hodí pro větší či komplikovanější stavbu terasy.

Technologické složení WPC

WPC se skládá z dřevěného substrátu a polymeru. Tak jako dřevitá část může vykazovat různé rozdíly v kvalitě, tak i druh a podíl polymeru ovlivňují jeho konečné vlastnosti. Optimální poměr dřevité části a polymeru se pohybuje mezi 60% - 70% dřeva a 30% - 40% polymeru. Tento poměr zaručuje vysokou míru imitace dřevěného povrchu terasy.

Povrchová úprava WPC prken

Terasová prkna se liší svojí povrchovou úpravou (malé drážky, velké drážky, hladký povrch, pískovaný povrch, apod.) Nejkvalitnější WPC terasová prkna a jejich vzhled, běžný uživatel nepozná rozdíl mezi dřevem a WPC. Dnes převládají požadavky jednoznačně na montáž terasy z WPC terasových prken díky vlastnostem materiálu.

Inspirace pro Vaší terasu

PROHLÉDNOUT